Ustaz Idris Sulaiman – Kewajipan Tamakninah

USTAZ IDRIS BIN SULAIMAN
Kitab Umdatul Ahkam (Hadis Bukhari & Muslim Pilihan) tulisan Syaikh Abdul Ghani Al-Maqdisi – Siri 39 – Bab Sifat Solat Nabi – Hadis No. 92-96

TARIKH : Selasa (18 Februari 2014)
MASA : Selepas Isyak
TEMPAT : Tingkat 14, Bangunan Plaza Masalam, Seksyen 9, Shah Alam

Video Penuh & Teks Al-Quran : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-umdatul-ahkam-siri-39/

SEGMEN PILIHAN

– Kewajipan Tamakninah : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-kewajipan-tamakninah/

– Cara Solat Rasulullah Ringkas & Sempurna : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-cara-solat-rasulullah-ringkas-sempurna/

– Anjuran Duduk Istirehat Sebelum Berdiri untuk Rakaat Seterusnya : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-anjuran-duduk-istirehat-sebelum-berdiri-untuk-rakaat-seterusnya/

– Tangan Diangkat & Direnggangkan Ketika Sujud : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-tangan-diangkat-direnggangkan-ketika-sujud/

– Perbezaan Cara Solat antara Lelaki & Perempuan : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-perbezaan-cara-solat-antara-lelaki-perempuan/

– Wanita Boleh Mengumandangkan Azan & Iqamat : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-wanita-boleh-mengumandangkan-azan-iqamat/

– Genggam Tangan Ketika Bangun dari Sujud : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-genggam-tangan-ketika-bangun-dari-sujud/

– Memanjangkan Bacaan Takbir dalam Solat : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-memanjangkan-bacaan-takbir-dalam-solat/

– Memanjangkan Sujud untuk Berdoa : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-memanjangkan-sujud-untuk-berdoa/

– Hukum Memakai Pakaian Bergambar : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-hukum-memakai-pakaian-bergambar/

– Pernah Mencuri Barang, Tapi Dah Tak Jumpa Pemilik Barang Itu : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-pernah-mencuri-barang-tapi-dah-tak-jumpa-pemilik-barang-itu/

– Barang yang Tiada Pemilik, Adakah Kita Boleh Ambil? : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-barang-yang-tiada-pemilik-adakah-kita-boleh-ambil/

– Curi Rasa Makanan di Supermarket : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-curi-rasa-makanan-di-supermarket/

– Hukum Makan & Minum Berdiri : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-hukum-makan-minum-berdiri/

– Hukum Pakai Baju Cap Pagoda : http://www.ilmusalaf.com/2014/02/ustaz-idris-sulaiman-hukum-pakai-baju-cap-pagoda/

Kepada sesiapa yang ingin mendapat update sekaligus ingin share update terbaru dari Ilmu salaf dot com ke wall masing², boleh klik di sini: http://www.networkedblogs.com/blog/ilmusalafdotcom

– Klik “Syndication” di sebelah kiri
– Klik “Grant Permissions
– Klik “Add Facebook Target” dan klik “Add

* selepas proses ini, setiap update video terbaru akan terus share di wall anda secara automatic. InsyaAllah…

www.ilmusalaf.com
www.facebook.com/ilmusalafdotcom
www.facebook.com/groups/501756696521984/
www.youtube.com/user/ilmusalafdotcom
www.twitter.com/ilmusalafdotcom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>