Ustaz Idris Sulaiman – Perkara yang Boleh Membatalkan Solat Seseorang Jika Tiada Sutrah

USTAZ IDRIS BIN SULAIMAN
Kitab Umdatul Ahkam (Hadis Bukhari & Muslim Pilihan) tulisan Syaikh Abdul Ghani Al-Maqdisi – Siri 45 – Bab Melintas di Hadapan Orang Solat – Hadis No. 112-115

TARIKH : Selasa (22 Jamadil Akhir 1435H / 22 April 2014)
MASA : Selepas Isyak
TEMPAT : Tingkat 14, Bangunan Plaza Masalam, Seksyen 9, Shah Alam

Video Penuh & Teks Hadis : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-umdatul-ahkam-siri-45/

SEGMEN PILIHAN

– Hukum Meletakkan Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-hukum-meletakkan-sutrah/

– Larangan untuk Manusia & Haiwan Melintas di Hadapan Orang Solat : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-larangan-untuk-manusia-haiwan-melintas-di-hadapan-orang-solat/

– Pendapat Sutrah Dianjurkan Kecuali di Masjidil Haram : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-pendapat-sutrah-dianjurkan-kecuali-di-masjidil-haram/

– Tujuan Diletakkan Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-tujuan-diletakkan-sutrah/

– Syarat Minimum Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-syarat-minimum-sutrah/

– Jarak antara Tempat Sujud & Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-jarak-antara-tempat-sujud-sutrah/

– Menghadap Sutrah Jika Solat di Kawasan yang Tiada Orang : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-menghadap-sutrah-jika-solat-di-kawasan-yang-tiada-orang/

– Perkara yang Boleh Membatalkan Solat Seseorang Jika Tiada Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-perkara-yang-boleh-membatalkan-solat-seseorang-jika-tiada-sutrah/

– Sutrah Imam adalah Sutrah bagi Makmum di Belakangnya : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-sutrah-imam-adalah-sutrah-bagi-makmum-di-belakangnya/

– Ada Orang Solat di depan Pintu Masjid : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-ada-orang-solat-di-depan-pintu-masjid/

– Kawasan Larangan untuk Melintas Jika Seseorang Solat Tanpa Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-kawasan-larangan-untuk-melintas-jika-seseorang-solat-tanpa-sutrah/

– Darurat Mengharuskan Perkara yang Haram : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-darurat-mengharuskan-perkara-yang-haram/

– Menjadikan Orang di Hadapan Sebagai Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-menjadikan-orang-di-hadapan-sebagai-sutrah/

– Imam Tak Letak Sutrah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-idris-sulaiman-imam-tak-letak-sutrah/

Kepada sesiapa yang ingin mendapat update sekaligus ingin share update terbaru dari Ilmu salaf dot com ke wall masing², boleh klik di sini: http://www.networkedblogs.com/blog/ilmusalafdotcom

– Klik “Syndication” di sebelah kiri
– Klik “Grant Permissions
– Klik “Add Facebook Target” dan klik “Add

* selepas proses ini, setiap update video terbaru akan terus share di wall anda secara automatic. InsyaAllah…

www.ilmusalaf.com
www.facebook.com/ilmusalafdotcom
www.facebook.com/groups/501756696521984/
www.youtube.com/user/ilmusalafdotcom
www.twitter.com/ilmusalafdotcom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>