Ustaz Rasul Dahri – Syarhus Sunnah ( siri 15 )

USTAZ RASUL BIN DAHRI
Kitab Syarhus Sunnah (1 Jam Memahami Aqidah Islam) tulisan Al-Imam Al-Barbahari – Siri 15 – No. 113-116

TARIKH : Isnin (14 Jamadil Akhir 1435H / 14 April 2014)
MASA : Selepas Maghrib
TEMPAT : Tingkat 14, Bangunan Plaza Masalam, Seksyen 9, Shah Alam

113. Jika telah muncul fitnah, maka berdiamlah di tengah rumahmu dan menghindarlah dari keburukan fitnah. Waspadalah dari sikap taksub, sebab segala bentuk pertikaian antara kaum Muslimin dalam urusan memperebutkan dunia adalah fitnah.

Bertakwalah kepada Allah yang tiada sekutu bagi-Nya, janganlah keluar, ikut-ikutan, condong, mendukung, dan ikut campur tangan dalam pertikaian tersebut.

Janganlah mencintai sedikit pun dari ajaran mereka, sebab sesiapa yang mencintai sesuatu, baik yang bagus atau buruk, maka sama sahaja seperti mengamalkannya. Semoga Allah memberi taufik kepada kita dan menjauhkan kita daripada maksiat.

114. Janganlah sering melihat (mempelajari) bintang kecuali hanya sekadar untuk mengetahui waktu solat, dan jauhilah untuk selain itu, sebab terlalu kerap menyaksikan bintang bisa mengarahkan kepada zindiq.

115. Berhati-hatilah dari mempelajari ilmu kalam dan duduk-duduk dengan ahli ilmu kalam.

116. Berpegang teguhlah dengan atsar dan para pembela atsar dan jangan sekali-kali menjauhi mereka, maka bertanyalah kepada mereka, duduk-duduklah bersama mereka, dan ambillah ilmu daripada mereka.

Video Penuh & Teks Kitab : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-syarhus-sunnah-siri-15/

SEGMEN PILIHAN

– Fitnah Dunia : Harta & Wanita : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-fitnah-dunia-harta-wanita/

– Ulama Salaf Melarang Perdebatan : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-ulama-salaf-melarang-perdebatan/

– Ilmu Nujum, Kebal, Tilik & Pendukunan : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-ilmu-nujum-kebal-tilik-pendukunan/

– Bagaimana Merawat Sihir? : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-bagaimana-merawat-sihir/

– Berhati-hatilah daripada Mempelajari Ilmu Kalam : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-berhati-hatilah-daripada-mempelajari-ilmu-kalam/

– Ambil Ilmu dari Sumber yang Betul : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-ambil-ilmu-dari-sumber-yang-betul/

– Hukum Beli Barang Tiruan : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-hukum-beli-barang-tiruan/

– Dakwah dengan Ilmu & Hikmah : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-dakwah-dengan-ilmu-hikmah/

– Hukum Wanita Bekerja & Bermusafir Tanpa Mahram : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-hukum-wanita-bekerja-bermusafir-tanpa-mahram/

– Ilmu Menghilangkan Batu Karang : http://www.ilmusalaf.com/2014/04/ustaz-rasul-dahri-ilmu-menghilangkan-batu-karang/

Kepada sesiapa yang ingin mendapat update sekaligus ingin share update terbaru dari Ilmu salaf dot com ke wall masing², boleh klik di sini: http://www.networkedblogs.com/blog/ilmusalafdotcom

– Klik “Syndication” di sebelah kiri
– Klik “Grant Permissions
– Klik “Add Facebook Target” dan klik “Add

* selepas proses ini, setiap update video terbaru akan terus share di wall anda secara automatic. InsyaAllah…

www.ilmusalaf.com
www.facebook.com/ilmusalafdotcom
www.facebook.com/groups/501756696521984/
www.youtube.com/user/ilmusalafdotcom
www.twitter.com/ilmusalafdotcom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>