Ustaz Rasul Dahri – Syarhus Sunnah ( siri 16 )

USTAZ RASUL BIN DAHRI
Kitab Syarhus Sunnah (1 Jam Memahami Aqidah Islam) tulisan Al-Imam Al-Barbahari – Siri 16 – No. 117-120

TARIKH : Isnin (5 Rejab 1435H / 5 Mei 2014)
MASA : Selepas Maghrib
TEMPAT : Tingkat 14, Bangunan Plaza Masalam, Seksyen 9, Shah Alam

117. Ketahuilah, bahawa tidak ada ibadah yang paling mulia dibanding rasa takut kepada Allah dan cara untuk meraih rasa takut dan sedih, mudah sedar, dan menumbuhkan rasa malu adalah dari Allah subhanahu wa ta’ala.

118. Hendaklah kalian berhati-hati dari duduk-duduk bersama orang yang mengajak kepada ibadah dengan cara jatuh cinta dan merasa rindu kepada Allah atau beribadah dengan cara berkhalwat dengan wanita atau lewat jalan mazhab, kerana seluruhnya berada di atas kesesatan.

119. Ketahuilah, sesungguhnya Allah mengajak kepada seluruh makhluk agar beribadah kepada-Nya dan memberi hidayah Islam kepada siapa sahaja yang dikehendaki sebagai bentuk kurnia dari-Nya.

120. Anda harus menahan diri membicarakan tentang peperangan Ali dengan Muawiyah, Aisyah dengan Talhah dan Zubair, semoga Allah merahmati mereka semua serta orang-orang yang bersama mereka. Janganlah berdebat (mengenai mereka) dan serahkan urusan mereka kepada Allah, sebab Rasulullah shallallahu ‘alaihi wa sallam bersabda, “Janganlah kalian mengungkit-ungkit perkara sahabatku, besanku dan mertuaku.”

Dan Nabi shallallahu ‘alaihi wa sallam juga bersabda:

إِنَّ اللهَ تَبَارَكَ وَتَعَالَى نَظَرَ إِلَى أَهْلِ بَدْرِِ فَقَالَ : اعْمَلُوْا مَا شِئْتُمْ فَإِنِّي قَدْ غَفَرْتُ لَكُمْ

“Sesungguhnya Allah tabaraka wa ta’ala melihat ahli Badar dan berfirman, ‘Berbuatlah sesuka hatimu, sesungguhnya Aku telah mengampunimu.'”

[Diriwayatkan oleh Al-Bukhari (3.007) dan Muslim (2.494) dari hadis Ali radhiyallahu ‘anhu]

Video Penuh & Teks Kitab : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-syarhus-sunnah-siri-16/

SEGMEN PILIHAN

– Syirik yang Jarang Terlepas Berlaku kepada Manusia : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-syirik-yang-jarang-terlepas-berlaku-kepada-manusia/

– Ciri Orang Bertakwa : Meninggalkan Perkara Makruh : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-ciri-orang-bertakwa-meninggalkan-perkara-makruh/

– Sebarkan Salam : Doakan Kebaikan Sesama Umat Islam : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-sebarkan-salam-doakan-kebaikan-sesama-umat-islam/

– Hukum Buka Mushaf Al-Quran Ketika Sedang Solat : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-hukum-buka-al-quran-ketika-sedang-solat/

– Malu adalah Ciri Orang Beriman : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-malu-adalah-ciri-orang-beriman/

– Sufi Mengajak Takut kepada Allah, Tapi Bukan dengan Ilmu : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-sufi-mengajak-takut-kepada-allah-tapi-bukan-dengan-ilmu/

– Ahbasy Mengkafirkan Ibnu Taimiyyah : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-ahbasy-mengkafirkan-ibnu-taimiyyah/

– Nak Pergi Berjihad, Dapatkan Izin daripada Pemerintah : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-nak-pergi-berjihad-dapatkan-izin-daripada-pemerintah/

– Nak Sokong Ali atau Muawiyah? : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-nak-sokong-ali-atau-muawiyah/

– Jika Ada Orang Memberi Salam Ketika Kita Sedang Solat : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-jika-ada-orang-memberi-salam-ketika-kita-sedang-solat/

– Memberi Hutang kepada Pelaku Maksiat : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-memberi-hutang-kepada-pelaku-maksiat/

– Cara Menggerakkan Jari Ketika Tasyahhud : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-cara-menggerakkan-jari-ketika-tasyahhud/

– Bacaan “Assalamualaika Ayyuhan Nabi…” : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-bacaan-assalamualaika-ayyuhan-nabi/

– Adakah Muzik Dibenarkan dalam Islam? : http://www.ilmusalaf.com/2014/05/ustaz-rasul-dahri-adakah-muzik-dibenarkan-dalam-islam/

Kepada sesiapa yang ingin mendapat update sekaligus ingin share update terbaru dari Ilmu salaf dot com ke wall masing², boleh klik di sini: http://www.networkedblogs.com/blog/ilmusalafdotcom

– Klik “Syndication” di sebelah kiri
– Klik “Grant Permissions
– Klik “Add Facebook Target” dan klik “Add

* selepas proses ini, setiap update video terbaru akan terus share di wall anda secara automatic. InsyaAllah…

www.ilmusalaf.com
www.facebook.com/ilmusalafdotcom
www.facebook.com/groups/501756696521984/
www.youtube.com/user/ilmusalafdotcom
www.twitter.com/ilmusalafdotcom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>